Ból, częsta i nieodparta chęć oddania moczu, pieczenie i mętny kolor moczu… Jeśli zaobserwowałeś u siebie te objawy, prawdopodobnie masz infekcję dróg moczowych. Infekcje dróg moczowych, po infekcjach dróg oddechowych, są drugą co do częstości występowania w populacji ludzkiej. Aby pozbyć się tych problemów należy w porę rozpoznać objawy i poszukać naturalnego, acz skutecznego rozwiązania. W dalszej części artykułu dowiesz się o najlepszych sposobach leczenia infekcji dróg moczowych.

Zakażenie dróg moczowych

Zakażenie dróg moczowych (UTI) może wystąpić w ich górnej i dolnej części – nerkach, cewce moczowej lub pęcherzu moczowym. Zakażenie dróg moczowych może mieć bolesny i długi przebieg, zwłaszcza jeżei dojdzie do zakażenia nerek. Do zakażenia dróg moczowych dochodzi w przypadku, gdy bakterie dostają się do cewki moczowej i zaczynają namnażać się w pęcherzu. Lekarze zazwyczaj leczą infekcje dróg moczowych antybiotykami. Możesz jednak podjąć kroki w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia infekcji dróg moczowych. Pierwszym z nich jest przyjmowanie suplementów diety, takich jak REGEN50 i REGEN50 STRONG, które, dzięki starannie wyselekcjonowanym naturalnym składnikom, łagodzą problemy z oddawaniem moczu.

Objawy infekcji dróg moczowych

Objawy zakażenia dróg moczowych są stosunkowo takie same u mężczyzn i kobiet, szczególnie jeśli chodzi o zakażenia górnych dróg moczowych. Poza zwykłymi objawami, przy zakażeniu dróg moczowych u mężczyzn mogą wystąpić także bóle odbytu. U kobiet z zakażeniem dolnych dróg moczowych z kolei mogą wystąpić bóle miednicy.

Zakażeniom dróg moczowych nie zawsze towarzyszą objawy, ale gdy już wystąpią, prezentują się następująco:

 • Silna i intensywna potrzeba oddawania moczu
 • Płonące uczucie podczas oddawania moczu
 • Częste wydalanie niewielkich ilości moczu
 • mętny kolor moczu
 • Czerwony, jasnoróżowy lub brązowy mocz
 • Intensywny zapach
 • Ból miednicy, szczególnie u kobiet, w centrum miednicy i wokół okolicy łonowej.

Rodzaje infekcji dróg moczowych

Zakażenia dróg moczowych mogą być mylone z innymi schorzeniami u osób starszych. Każdy rodzaj infekcji dróg moczowych wywołuje specyficzne oznaki i objawy, w zależności od tego, która część układu moczowego jest zainfekowana.

Objawy zakażenia dróg moczowych przy infekcji nerek (ostre odmiedniczkowe zapalenie nerek):

 • Ból w górnej części pleców i bioder
 • Wysoka temperatura
 • Gorączka i dreszcze
 • Mdłości
 • Wymioty

Objawy zakażenia dróg moczowych w przypadku zapalenia pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza moczowego):

 • Ucisk na miednicę
 • Dyskomfort w podbrzuszu
 • Częste, bolesne oddawanie moczu
 • Krwiomocz

Objawy zakażenia dróg moczowych w przypadku infekcji cewki moczowej (zapalenie cewki moczowej):

 • Płonące uczucie podczas oddawania moczu
 • Ropne wycieki

Zakażenia dróg moczowych u mężczyzn

Większość zakażeń dróg moczowych jest powodowana przez bakterię Escherichia coli (E. coli), która jest naturalnie obecna w organizmie. Bakterie te dostają się do cewki moczowej, która odprowadza mocz z pęcherza moczowego przez penisa. Problemy z układem moczowym u mężczyzn występują częściej w podeszłym wieku. Jednym z powodów dla takiej sytuacji jest nienowotworowe powiększenia prostaty, potocznie zwane przerostem prostaty, które dotyka większości mężczyzn w podeszłym wieku. Prostata owija się wokół szyjki pęcherza, gdzie cewka moczowa łączy się z pęcherzem. Powiększenie prostaty może blokować szyjkę pęcherza, utrudniając swobodny przepływ moczu. Jeżeli pęcherz nie jest całkowicie opróżniony, bakterie, które zwykle są wypłukiwane z moczem, mają idealne warunki do rozmnażania się.

Najlepsze leczenie infekcji dróg moczowych 1

Sprawdź najlepsze leki na prostatę

Innymi czynnikami, zwiększającymi ryzyko zakażenia dróg moczowych są:

 • Brak aktywności fizycznej przez długi czas
 • Niewystarczające nawodnienie organizmu
 • Niedawna operacja dróg moczowych
 • Cukrzyca
 • Inkontynencja (nietrzymanie) kału
 • Seks analny (z powodu ekspozycji na większą ilość bakterii)

Diagnoza i leczenie

Aby zdiagnozować infekcję dróg moczowych, lekarz może poprosić o próbkę moczu w celu sprawdzenia, czy w moczu nie znajdują się bakterie lub ropa. Obecność ropy jest wyraźnym objawem zakażenia dróg moczowych. Jeśli lekarz podejrzewa przerost prostaty, można wykonać cyfrowe badanie odbytu oraz palpację przez rękawiczkę, co jest możliwe po wprowadzeniu palca do odbytu pacjenta. Jeśli rozpoznanie dotyczy zakażenia dróg moczowych, lekarz przepisze antybiotyki.

Naturalne leczenie infekcji dróg moczowych

Aby zapobiec infekcjom i dolegliwościom dróg moczowych, najważniejsze jest ograniczenie możliwości przedostawania się bakterii do układu moczowego.

W tym celu możesz podjąć następujące kroki:

 • Oddawaj mocz gdy tylko poczujesz potrzebę, nie czekaj do ostatniej chwili
 • Pij dużo płynów, aby pozbyć się ewentualnych bakterii w moczu
 • Po skorzystaniu z toalety wycieraj okolice intymne od przodu do tyłu
 • Utrzymuj w czystości i suchości okolice narządów płciowych, gdyż bakterie rozmnażają się i osiedlają w wilgotnych miejscach.
 • Przyjmuj suplementy diety

Najlepszy sposób na leczenie infekcji dróg moczowych

Ochrona dróg moczowych przed infekcją obejmuje działania profilaktyczne, do których zalicza się stosowanie sprawdzonych suplementów diety, takich jak REGEN50 i REGEN50 STRONG w kapsułkach. REGEN50 jest naturalnym środkiem służącym do regeneracji prostaty i dróg moczowych, jak i do zapobiegania i eliminowania objawów związanych z chorobą prostaty. Kapsułki zawierają skuteczną formułę ośmiu naturalnych składników, które od wieków znane są z silnego działania przeciwzapalnego. Ich pozytywny wpływ na prostatę, drogi moczowe i utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu zostało udowodnione w licznych badaniach naukowych. Naturalna formuła REGEN50 pozytywnie wpływa na wszystkie organy i części ciała. Lek jest skuteczny przy takich problemach zdrowotnych jak: gwałtowne opróżnianie pęcherza, częstomocz w dzień i w nocy, nietrzymanie moczu, słaby przepływ moczu, nieregularne oddawanie moczu, uczucie niepełnego opróżniania, kapanie po oddaniu moczu, bolesne oddawanie moczu. Przy regularnym stosowaniu, zgodnie z załączoną instrukcją, przynoszą długotrwały i wymierny efekt. REGEN50 nie powoduje skutków ubocznych.

REGEN50 STRONG działa na tych samych wskazaniach co REGEN50, ale zawiera wyższe i silniejsze stężenie aż 12 aktywnych, naturalnych składników, które są znane od wieków z działania przeciwzapalnego. Formuła STRONG jest do czterech razy skuteczniejsza niż podobne produkty obecnie dostępne na rynku. Mężczyźni z nawracającymi lub częstymi problemami z układem moczowym i infekcjami powinni w szczególności rozważyć stosowanie kapsułek REGEN50 lub REGEN50 STRONG.

Zakażenia dróg moczowych u kobiet

Większość zakażeń dróg moczowych jest powodowana przez bakterie, ale niektóre z nich są wywoływane przez grzyby i, w rzadkich przypadkach, wirusy. Układ moczowy składa się z nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej. Większość infekcji dolnych dróg moczowych dotyczy tylko cewki moczowej i pęcherza moczowego. Należy jednak zaznaczyć, iż infekcje dróg moczowych mogą mieć wpływ górne drogi moczowe, tj. cewkę moczową i nerki. Choć infekcje górnych dróg moczowych są rzadsze niż infekcje dolnych dróg moczowych, zazwyczaj charakteryzują się cięższym przebiegiem. Zakażenia dróg moczowych są kluczowym powodem, dla którego lekarze zalecają kobietom, aby po skorzystaniu z toalety wycierać miejsca intymne od przodu do tyłu. Cewka moczowa, która wydala mocz z pęcherza moczowego na zewnątrz, znajduje się w pobliżu odbytu. Bakterie z okrężnicy, takie jak E. coli, mogą czasami dostać się z odbytu do cewki moczowej. Stamtąd mogą dostać się do pęcherza i, jeżeli infekcja nie jest leczona, mogą zainfekować nerki. Kobiety mają krótszą cewkę moczową niż mężczyźni, co ułatwia bakteriom dotarcie do pęcherza. Również stosunki seksualne mogą wprowadzać bakterie do dróg moczowych. Niektóre kobiety są bardziej narażone na zakażenie dróg moczowych i zapalenie pęcherza z powodu uwarunkowań genetycznych lub struktury anatomicznej. Kobiety z cukrzycą mogą być bardziej narażone na ryzyko z powodu osłabienia układu odpornościowego. Inne schorzenia, które mogą zwiększać ryzyko infekcji, to m.in. zmiany hormonalne, stwardnienie rozsiane oraz wszystko, co wpływa na przepływ moczu, czyli kamienie nerkowe, udar mózgu lub uszkodzenie rdzenia kręgowego. Infekcje dróg moczowych są zwykle diagnozowane przy pomocy tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego oraz długiej giętkiej rurki – cystoskopu, który pozwala na oglądanie cewki moczowej i pęcherza.

Najlepsze leczenie infekcji dróg moczowych 2

Przewlekłe zakażenie dróg moczowych i leczenie

U starszych mężczyzn infekcje dróg moczowych są dość powszechne i wiążą się z powiększoną prostatą oraz innymichorobami, które pojawiają się z wiekiem. Infekcje dróg moczowych są nieco bardziej powszechne u kobiet niż u mężczyzn. Kobiety, które raz przeszły infekcję, mają większe szanse na nawrót stanu zapalnego. W większości przypadków każda infekcja jest spowodowana innym rodzajem lub szczepem bakterii. Niektóre bakterie mogą atakować komórki organizmu i namnażać się, tworząc kolonię bakterii odpornych na antybiotyki. U kobiet podatnych na nawracające stany zapalne konieczna jest profilaktyka antybiotykowa, tj. 6-miesięczny okres ochronny, podczas którego lekarz przepisuje niższe stężenie antybiotyków. Kobiety, które częściej przechodzą infekcje pęcherza moczowego w ciągu roku, powinny wykonać posiew moczu dwa tygodnie po zakończeniu leczenia. W ten sposób mogą sprawdzić, czy w ich moczu nadal są bakterie, czy antybiotyk był skuteczny oraz czy wszystko się zagoiło. Nieleczone zapalenie pęcherza moczowego u osób starszych może bardzo szybko przekształcić się w zapalenie nerek lub sepsę. Przypadłość występuje rzadziej u osób młodszych. Zapalenie pęcherza powinno być leczone, szczególnie u kobiet w ciąży.

Przyjmowanie antybiotyków zawsze wiąże się mniejszymi lub większymi konsekwencajmi. Organizm człowieka m.in. wykształca odporność na antybiotyki, zaś jego mikroflora ulega zaburzeniu. Z tego względu warto wypróbować naturalne środki lecznicze, np. kapsułki REGEN50. Kapsułki REGEN50 są przeznaczone dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku – dla młodych mężczyzn i kobiet w sile wieku, w wieku średnim oraz dla starszych. Dzięki nim nasz organizm utrzymuje prawidłowy poziom hormonów, rozwiązuje oraz zapobiega problemom z oddawaniem moczu oraz z ogólnym stanem zdrowia układu moczowego. Długotrwałe stosowanie suplementu, zgodnie z podaną instrukcją, przynosi trwały i zamierzony efekt. Kapsułki REGEN50 nie powodują skutków ubocznych, a przy ich zakupie nie jest wymagana recepta.

Środki profilaktyczne dla kobiet z nawracającymi infekcjami dróg moczowych

 • Odpowiednia podaż płynów prowadzi do częstszego oddawania moczu, co pomaga wyeliminować bakterie z dróg moczowych i zmniejsza ryzyko infekcji.
 • Wyższe spożycie witaminy C sprawia, że mocz staje się bardziej kwaśny i stwarza niekorzystne warunki dla rozwoju bakterii powodujących infekcje. Suplement diety REGEN50 zawiera pokaźne ilości witaminy C.
 • Probiotyki pomagają w zapobieganiu infekcji dróg moczowych, zarówno przy przyjmowaniu samodzielnym, jak i w połączeniu z antybiotykami.
 • Przyjmowanie skutecznych suplementów diety wedle zalecanych wskazań może zapobiec nawrotom infekcji dróg moczowych.

Dowiedz się więcej:

ZAPALENIE PROSTATY – PRZYCZYNA IMPOTENCJI I PROBLEMÓW Z UKŁADEM MOCZOWYM U MĘŻCZYZN!