Częste oddawanie moczu? Bolesne oddawanie moczu? Gorączka? Impotencja i utrata libido? Każdy z ww objawów możee wskazywać na zapalenie prostaty. W dalszej części tego artykułu dowiesz się, czym jest zapalenie prostaty, czym różni się od innych chorób prostaty oraz jak w naturalny sposób zapobiegać i łagodzić objawy zapalenia prostaty.

Prostata to gruczoł wielkości kasztana, który stanowi część męskiego układu rozrodczego, umiejscowiony pod pęcherzem moczowym, acz przed okrężnicą. Jego podstawową funkcją jest wytwarzanie płynu nasiennego.

 

Choroba prostaty jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych u mężczyzn, który objawia się bólem w okolicy miednicy, zaburzeniami oddawania moczu oraz zaburzeniami potencji.

Najczęstsze choroby prostaty to łagodny przerost prostaty, rak prostaty i zapalenie prostaty.

ZAPALENIE PROSTATY

Zapalenie prostaty to stan zapalny i obrzęk, któremu towarzyszy ból w okolicy podbrzusza i narządów płciowych. Charakteryzuje się trudnościami i bólem przy oddawaniu moczu oraz zaburzeniami potencji.

W przeciwieństwie do raka prostaty, który zwykle występuje u starszych mężczyzn, zapalenie prostaty dotyczy wszystkich grup wiekowych. Każdego roku na całym świecie diagnozuje się ponad 2 miliony przypadków zapalenia gruczołu krokowego.

zapalenie prostaty 1

WYRÓŻNIA SIĘ 4 RODZAJE ZAPALENIA PROSTATY:

 1. Ostre bakteryjne zapalenie prostaty

Jest to spowodowane pojawieniem się określonego rodzaju bakterii, np. Escherichia coli.

Przy tym zapaleniu objawy utrzymują się do 3 miesięcy, występują rzadko i objawiają się nagłą i intensywną reakcją. Do objawów ostrego bakteryjnego zapalenia prostaty zalicza się gorączkę, silny ból w podbrzuszu, plecach i kroczu z częstym i bolesnym oddawaniem moczu. Często dochodzi do zatrzymania (niemożności) oddania moczu. Najpoważniejszym powikłaniem ostrego bakteryjnego zapalenia prostaty jest sepsa. Od 5 do 10% przypadków ostrego zapalenia prostaty zmienia się w formę przewlekłą.

 1. Przewlekłe bakteryjne zapalenie prostaty

Podobnie jak w przypadku ostrego bakteryjnego zapalenia prostaty, przewlekłe bakteryjne zapalenie prostaty jest spowodowane pojawieniem się określnego rodzaju bakterii, takich jak Escherichia coli. Objawy zapalenia trwają dłużej niż 3 miesiące. Choroba czasem potrafi przebiegać bezobjawowo, aby uaktywnić się po dłuższej nieobecności. Objawy przewlekłego bakteryjnego zapalenia prostaty są łagodniejsze niż w przypadku ostrej infekcji bakteryjnej i głównie dotyczą bólu lub ucisku w brzuchu, plecach, kroczu i pachwinie, częstego, trudnego i nocnego oddawania moczu, pieczenia oraz pojawienia się słabego i przerywanego strumienia podczas oddawania moczu, zaburzeń erekcji wpływających na potencję, utraty libido oraz bolesnego wytrysku.

 1. Przewlekłe zapalenie prostaty / zespół przewlekłego bólu miednicy

Przyczyny tej choroby nie są do końca znane.

Przewlekłe zapalenie prostaty lub zespół przewlekłego bólu miednicy stanowi od 80 do 90% wszystkich przypadków zapalenia prostaty. Objawy są różnorodne i najczęściej ograniczają się do występowania bólu w okolicy narządów płciowych i odbytu, bólu w całej miednicy, trudności w oddawaniu moczu przy słabym i przerywanym strumieniu, pojawienia się zaburzeń potencji, skutkującej bolesnym lub przedwczesnym wytryskiem oraz impotencją. Objawy utrzymują się od co najmniej 3 do 6 miesięcy.

 1. Asymptomatyczne zapalenie prostaty

Asymptomatyczne zapalenie prostaty stanowi 10% wszystkich zapaleń prostaty, zaś jego najczęstszymi przyczynami są Chlamydia trachomatis i Ureaplasma urealyticum. Zapalenia te są bardzo często bezobjawowe, polegające na wykryciu komórek zapalnych w moczu w trakcie badania innych schorzeń, jak np. leczenie niepłodności.

LECZENIE

Leczenie różni się w zależności od etiologii, ale najczęściej składają się na nie:

 • Antybiotykoterapia
 • Alpha-blokery
 • Suplementy naturalne (REGEN50)
 • Obniżanie temperatury
 • Odpoczywający
 • Nawadnianie

W rzadkich przypadkach ropnia prostaty stosuje się podejście chirurgiczne.

Utrzymanie zdrowego stylu życia pomaga w zachowaniu dobrej kondycji prostaty i dotyczy:

 • Unikania alkoholu, kofeiny, pikantnej żywności i papierosów
 • Regularnych ćwiczeń
 • Utrzymania zdrowej masy ciała
 • Unikania stresu
 • Odpowiedniego nawadniania organizmu

Jeśli pojawią się objawy zapalenia prostaty, nie wolno ich ignorować i należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Natura jako sprzymierzeniec w leczeniu zapalenia prostaty

Natura i jej produkty przeciwzapalne okazały się wyjątkowo skuteczne w zapobieganiu i łagodzeniu objawów zapalenia prostaty, dlatego zaleca się mężczyznom przyjmowanie naturalnych suplementów diety, takich jak REGEN50, bogatych w sprawdzone i skuteczne składniki, np:

 • Palmę sabałową
 • Wyciąg z korzenia pokrzywy
 • Nasiona dyni
 • Ekstrakt pomidorowy
 • Witaminy C, E i B6
 • Cynk

Na rynku istnieją różne naturalne suplementy diety, które są przedstawiane jako naturalna pomoc w walce z zapaleniem prostaty. Należy jednak upewnić się, iż zawierają odpowiednie składniki w określonych proporcjach, które są gwarantem produktu wysokiej jakości.

Produkty, które zawierały odpowiednie ilości aktywnych składników naturalnych, okazały się być wyjątkowo skuteczne – są nimi REGEN50 i REGEN50 STRONG.

Bardziej szczegółowe informacje na temat składników, działania, zastosowania oraz sposobu i miejsca zakupu REGEN50 i REGEN50 STRONG można znaleźć na ich oficjalnej stronie internetowej.